KZK EMLAK GAYRİMENKUL

HABERLER

Ümraniye Satılık Daire

Ümraniye'de Yaşam

Anadolu Yakası’nın son yıllarda en hızlı gelişim gösteren ilçelerinden biri olan Ümraniye, her yıl artan yeni konut projeleri ile öne çıkar. Merkezi konumu nedeniyle yerleşim yanı sıra sıklıkla yatırım amaçları ile de değerlendirilir. Üsküdar, Kadıköy gibi İstanbul’un popüler semtlerine ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir ve kolaydır. Çevre Yolu ve TEM Yanyoluna sınırı vardır. 

Şerifali Mahallesi satılık daire arayanlar özel araçlarıyla rahat bir şekilde yolculuk edebilir. Bununla birlikte, ilçenin genelinde metro, otobüs ve minibüs hatları ile çevre semtlere yolculuk etmek mümkün. İlçe sınırları içinde de toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa sürede istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. 

Saray Mahallesi satılık daire seçenekleri de Şile Otoyolu ve metro duraklarına yakınlığı ile sıklıkla tercih edilir. Sosyal olanaklar ve alışveriş merkezlerine yakınlık ev satın almak isteyenlerin dikkat ettiği özelliklerden bazılarıdır. Ümraniye ilçesi genelinde çok sayıda büyük ve küçük alışveriş noktası bulunur. Bunlardan biri de Canpark Alışveriş Merkezi’dir. Yamanevler Metro İstasyonu’nun hemen yanında bulunan AVM hem ilçe içinden hem de dışarıdan çok sayıda ziyaretçi alır. 

Atakent Mahallesi satılık daire alternatifleri de alışveriş merkezlerine yakınlığı ile tercih edilir. İlçede bulunan ilköğretim ve lise düzeyindeki okullar sayesinde çocuklu aileler de tüm mahallelerde rahatlıkla yaşayabilir. 

Çakmak Mahallesi satılık daire arayanlar bölgenin eğitim olanaklarından yararlanabilir. İlçenin iç kesimlerinde kalan mahallede apartman tipi konutlar yoğunluktadır. İlçe genelinde ise apartman tipi konutların yanı sıra 1+1’den dublekslere kadar site içi evler de bulunur. Ümraniye Armağan Evler Mahallesi satılık daire alternatifleri arasında da farklı metrekarelerde evler görmek mümkün. Merkezi konumu ve gelişmiş ulaşım ağı ile yüzlerce farklı ev seçeneğinin bulunduğu Ümraniye, yatırım ve oturma amaçları için değerlendirilebilir.

 

İstanbul ilinin Ümraniye ilçesi; Sabiha Gökçen Havalimanı'na 31 km (kilometre) uzaklıkta, 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'ne 11,4 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 17,9 kilometre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 41,1 kilometre, Avrasya Tüneli'ne 20,4 kilometre ve Kadiköy İskelesi ile mesafesi 12,9 kilometredir.

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre İstanbul ilinde son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde -0.69 oranında değişim gösterdi. 2017 yılında İstanbul satılık konut fiyatları ortalama metrekare bazında 4977 TL oldu. İstanbul Ümraniye satılık ev fiyatları ise yüzde -1.49 oranında değişim gösterdi. Ümraniye satılık konut fiyatları metrekare bazında 4056 TL oldu. Son bir yılda Ümraniye ilçesinde ev fiyatları en çok Yukarı Dudullu semtinde arttı. Yukarı Dudullu satılık daire fiyatları bir yılda yüzde 28.31 artarak 3669 TL/m² mertebesine ulaştı. Ümraniye ilçesinin en pahalı semti Fatih Sultan Mehmet oldu. Fatih Sultan Mehmet satılık daire fiyatları metrekare bazında 8509 TL seviyesinde. Ümraniye ilçesinin en ucuz semti ise Esenkent oldu. Esenkent mahallesi satılık ev fiyatları metrekare bazında 2714 TL mertebesinde.

1218 kişi görüntüledi

Sosyal Medya'da Paylaş

PAYLAŞ PAYLAŞ