KZK EMLAK GAYRİMENKUL

HABERLER

Sancaktepe Satılık Daire

Sancaktepe'de Yaşam

İstanbul Anadolu Yakasının akciğerleri Alemdağ Ormanının bir kısmına ev sahipliği yapan Sancaktepe,Aydos Ormanı ile de komşuluk yaparak ilçe sakinlerine nefes aldırır. Sancaktepe Meydan Parkı, Ihlamur Koşu Parkı, Alsancak Parkı, Lalezar parkı gibi birçok yeşil alanı barındıran ilçe şehir içi yaşamda doğaya kaçış fırsatları yaratır. İlçede Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sancaktepe Bölge Hastanesi, Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve birçok sağlık kuruluşu yer alır. İBB Safa Tepesi Sosyal Tesisleri, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ve diğer kuruluşlarıyla sosyal yaşamı canlandıran tesislere sahiptir.

Fatih Sultan Mehmet Parkı, Fenerbahçe Parkı, Lale Parkı ve diğer yeşil alanlarıyla ilçenin gözde bölgelerinden Sancaktepe Fatih Mahallesi satılık daire seçenekleri mahallenin Aydos Ormanına komşu olması sebebiyle popüler tercihlerdir. Aydos Göl Piknik Alanına yakın konumdaki Fatih Mahallesi aynı zamanda Sancaktepe’nin Kartal ve Maltepe ile komşuluk bağını sağlayan bölgedir. 

Sancaktepe Belediye Başkanlığını da sınırları içine alan Abdurrahmangazi Mahallesi satılık daire ilanları mahallenin Sancaktepe Meydan Parkı, Abdurrahmangazi Parkı, 15 Temmuz Stadyumu gibi tesislere ev sahipliği yapması sebebiyle popülerdir. Sancaktepe Samandıra Verem Savaş Dispanseri Abdurrahmangazi Mahallesi sınırları içerisinde yer alır.

İlçenin Çekmeköy ile komşu bölgesi Emek Mahallesi satılık daire portföyü yeni konut projeleri ile yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Sancaktepe Şehir Profesör İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Emek Mahallesi içerisindedir. Ihlamur Koşu Parkı, Alsancak Parkı gibi Sancaktepe’nin önemli tesislerine sahip olan Osmangazi Mahallesi satılık daire fırsatlarını bölgenin Sultanbeyli ile komşu olduğunu düşünerek değerlendirebilirsiniz. 

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Osmangazi Mahallesi sınırları içerisinde yer alır. Sancaktepe Bölge Hastanesi, Sarıgazi Kültür Merkezi, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi kuruluşlarının bulunduğu Sancaktepe Meclis Mahallesi satılık daire fırsatları yeni konut projeleriyle yatırımcılar arasında popülerdir. 

 

İstanbul ilinin Sancaktepe ilçesi; Sabiha Gökçen Havalimanı'na 20 km (kilometre) uzaklıkta, 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'ne 30,2 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 37,2 kilometre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 44,1 kilometre, Avrasya Tüneli'ne 40,5 kilometre ve Kadiköy İskelesi ile mesafesi 33,1 kilometredir.

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre İstanbul ilinde son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde -0.69 oranında değişim gösterdi. 2017 yılında İstanbul satılık konut fiyatları ortalama metrekare bazında 4977 TL oldu. İstanbul Sancaktepe satılık ev fiyatları ise yüzde 4.55 oranında değişim gösterdi. Sancaktepe satılık konut fiyatları metrekare bazında 2597 TL oldu. Son bir yılda Sancaktepe ilçesinde ev fiyatları en çok Fatih semtinde arttı. Fatih satılık daire fiyatları bir yılda yüzde 25.79 artarak 2428 TL/m² mertebesine ulaştı. Sancaktepe ilçesinin en pahalı semti Emek oldu. Emek satılık daire fiyatları metrekare bazında 4542 TL seviyesinde. Sancaktepe ilçesinin en ucuz semti ise Mevlana oldu. Mevlana mahallesi satılık ev fiyatları metrekare bazında 1936 TL mertebesinde.

1198 kişi görüntüledi

Sosyal Medya'da Paylaş

PAYLAŞ PAYLAŞ