Kazaklar Emlak Gayrimenkul

HABERLER

Ümraniye Kiralık Daire

Ümraniye'de Yaşam

Ümraniye, kentsel dönüşüm kapsamına alındıktan sonra hızla gelişen ve çehresi değişen ilçelerden biri. Yeni konut projelerinin hayata geçirilmesinin ardından artan apartman ve site sayısı nedeniyle kiralık daire arayanlar için çok sayıda farklı alternatif ile karşılaşır. İlçe genelinde istenilen metrekarede ve mobilyalı daireler bulmak mümkün. 

Oldukça merkezi bir lokasyonda bulunan Ümraniye, Üsküdar, Ataşehir, Çekmeköy gibi ilçelerle komşudur; Kadıköy’e de çok yakın bir konumdadır. Sahilden çok uzak olmayan bir noktada konumlanan Ümraniye, ulaşım konusunda sakinlerine farklı seçenekler sunar. Otobüs, minibüs ve metro hatları ile hem ilçe içinde yolculuk edebilir, hem de çevre semtlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Ümraniye Atakent Mahallesi kiralık daire arayanlar da hem metro duraklarına hem de İstanbul Çevre Yolu ve Şile Otoyolu’na çok yakın konumda kiralık daireler bulabilir. Ümraniye genelinde ve yakın çevrede bulunan çok sayıda büyük alışveriş merkezi, sakinlerin alışveriş ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamasına yardımcı olur. Atakent Mahallesi’ne çok yakın bir konumda bulunan Canpark Alışveriş Merkezi de bunlardan biri. Ümraniye, geniş yeşil alanları ile de dikkat çeker. İstanbul Kent Ormanı ve Hacegan Hatıra Ormanı piknik alanlarında boş zamanları keyifli bir şekilde değerlendirebilmek mümkün. 

Saray Mahallesi kiralık daire alternatifleri Hacegan Ormanı’na yürüme mesafesinde bulunur. İlçe sınırları içinde bulunan 29 Mayıs Üniversitesi ile Ümraniye’ye yakın Yeditepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi nedeniyle öğrenci popülasyonu yüksektir. 

Şerifali Mahallesi kiralık daire ve Ümraniye Armağan Evler Mahallesi kiralık daire seçenekleri de kampüslere yakın konumu ile sıklıkla tercih edilir. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilçe genelinde sağlık hizmetinde en çok tercih edilen hastanelerden biridir. Özel tıp merkezleri de her mahallede bu hizmetlere erişimi kolaylaştırır. Çakmak Mahallesi kiralık daire arayanlar hem ulaşım ağlarına hem de hastanelere çok yakın bir konumda daire bulabilir.

 

İstanbul ilinin Ümraniye ilçesi; Sabiha Gökçen Havalimanı'na 31 km (kilometre) uzaklıkta, 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'ne 11,4 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 17,9 kilometre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 41,1 kilometre, Avrasya Tüneli'ne 20,4 kilometre ve Kadiköy İskelesi ile mesafesi 12,9 kilometredir.

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre İstanbul ilinde son bir yılda konut kira fiyatları yüzde 6.32 oranında değişim gösterdi. 2017 yılında İstanbul kiralık konut fiyatları ortalama metrekare bazında 18.67 TL oldu. İstanbul Ümraniye kiralık ev fiyatları ise yüzde 1.61 oranında değişim gösterdi. Ümraniye kiralık konut fiyatları metrekare bazında 13.36 TL oldu. Son bir yılda Ümraniye ilçesinde kiralık ev fiyatları en çok İnkılap semtinde arttı. İnkılap kiralık daire fiyatları bir yılda yüzde 24.1 artarak 16.08 TL/m² mertebesine ulaştı. Ümraniye ilçesinin kirası en pahalı semti Tantavi oldu. Tantavi kiralık daire fiyatları metrekare bazında 23.67 TL seviyesinde. Ümraniye ilçesinin kirası en ucuz semti ise Huzur oldu. Huzur mahallesi kiralık ev fiyatları metrekare bazında 9.56 TL mertebesinde.

158 kişi görüntüledi

Sosyal Medya'da Paylaş

PAYLAŞ PAYLAŞ